Da Vinci’s Demons Hakkında

1 sene önce Yiğit Seyfi tarafından yazılmıştır.-1.309 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Da Vinci’s Demons 13 Nisan’da ilk bölümü yayınlanmasına rağmen daha yeni fark etmem benim açımdan pek acı oldu. Hazır Spartacus’ün yokluğununa alışmamızın gerektiği bir döneme girerken, Da Vinci’s Demons ekranlara merhaba demesiyle yokluğunda öyle yada böyle teselli edecek gibi duruyor.
Leonardo da Vinci’nin gençlik yıllarına odaklanmış; hayalperest aşık,idealist bir adam kişiliğine farklı bir bakış açıcı ile bakılarak ekranlara gelen Da Vinci’s Demons cürretkar sahneleri ile Spartacus’ün bu konuda gerisinde kalmayacağı gün gibi belli.

Da Vinci’s Demons Hakkında kişisel görüşüm ise ;
Öncelikle tarih derslerinde hep karşılaştığım Rönasans dönemi ile bu sefer ekranlarda karşılaşmak  hoşuma gitti. Özellikle ortaçağ dönemini ekranlara güzel harmanlamışlar,hem bilimi hem tarihi hemde o dönemin  bireysel analizlerini günümüze gayet heyecanlı sağlam bir kurgu ile aktarmaya çalışmışlar. En çok hoşuma giden nokta ise çoğu kişinin benimle aynı düşüncede olduğundan hiç süphem yok,Leonardo da Vinci yaşlı olarak hafızalarımızda değil mi ? burda genç biri olarak izlemek epey bir zevkli özellikle karışık ve gizemli bir zekanın kahramanlaştırılması çok güzel.Cürretkar sahneleri ise cidden Spartacus’ü kimi yerinde geride bırakacak gibi duruyor sahneleri izlerken ister istemez yavaş lan kıtlıktan mı çıktın dememek için insan kendini zor tutuyor : ). Dizinin önemli karakterlerinden biride Türk  aralarında ki ilişki izleyince öğrenmeniz daha zevkli olur burdan spoiler vermeye gerek yok, ama dizide Osmanlı döneminden kesitler sunulması gerekebilir,  da Vinci’nin Fatih Sultan Mehmet zamanında İstanbula gelmek, İstanbul da pek çok proje ile uğraşmayı istediği ve bunları bir mektup ile oğlu Beyazid’e ulaştırdığı tarihçiler sık sık dile getirildi. Tekrardan belirtmek istiyorum kurgu bakımında oldukça güzel bir dizi ile karşı karşıya geleceksiniz bununda insanı diziye çeken en büyük sebeb olacağına inanıyorum.

Dizide ufak tefek hatalar yok mu tabi ki var ama  kurgu bizim saçma salak dizilerimiz gibi  ilerlemediği için pek dikkat edilecek hatalar değil ama Mükemmelliyetçi izleyicilerin gözünden kaçmayan bir kaç ayrıntı yok değil; Hani ne bileyim o dönemin saç stillerine uygun bir saç stili tercih edilebilirdi,adam 2013 model saç ile karşımızda benim özellikle dikkatimi çeken şey ise Deri Ceket o dönemde ne geziyor biraz daha dikkat edilmesi gereken hataları var ama onlarada göz yumum ince eleyip sık dokumaya gerek yok.

Gelen Arama Kelimeleri:

  • da vincis demons hangi kanalda (4)
  • da vinci demons hangi kanalda (3)
  • da vincis demons hakkında (2)
  • da vinci demons hakkında yorumlar (1)
  • da vinci s demons hangi zamanda geçiyor (1)
  • da vincis demons seks sahnesi (1)
  • da vincis demons sevişme sahneleri (1)
  • davincis demons hangi ülke yapımıdır (1)
Yazar: Hakkında Bilgi
22 yıldır Şansızlık ile kadersizliğin arasındaki ince çizgide pasör görevinde hayat mücadeleme devam ederim. ‘O’ ince çizgide kimi zaman bir Roberto Carlos, bir Dani Alves havası versemde aslında kaderin araya attığı ara paslarında ”Ofsaytı” bozan o ümitsiz vakaa benim işte.
Konuyla ilgili yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ohalde.com ©2013 | sadece okunası sancılar.

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2